Popularne gimnazja w Łodzi

Gimnazja stanowią bardzo ważną część edukacji. To tam najczęściej uczniowie precyzują swoje pasje i zainteresowania. To idealny moment na przemyślenia dotyczące tego,  jaki przedmiot sprawia nam największą przyjemność i jaki zawód się z tym wiąże.

Gimnazjum wieńczy egzamin gimnazjalny, który poza przedmiotami podstawowymi zawiera także egzamin z języka obcego. Tu uczniowie mają prawo wyboru. Część wybiera język angielski, a część osób mieszkająca bliżej niemieckiej granicy decyduje się właśnie na język niemiecki. Gimnazja dają uczniom fundament, na którym budują dalszą edukację. Często braki z gimnazjum są widoczne w szkole średniej i stanowią problem dla ucznia, który zmuszony jest nadgonić zaległy materiał. Ważne jest zatem to, aby systematycznie przyswajać nowe informacje. Wszystkie gimnazja w Polsce przygotowują uczniów do tego samego egzaminu gimnazjalnego, więc program nauczania nie różni się. Funkcjonują jednak gimnazja lepsze i gorsze. Które gimnazjum zajmuje jaką pozycję możemy dowiedzieć się ze statystyk zdawalności egzaminów czy ocen końcowo rocznych. W Łodzi istnieje niemal 100 placówek i wiele z nich każdego roku zdobywa wysokie noty zdawalności egzaminu.

Najpopularniejsze gimnazja w Łodzi to np.: Gimnazjum nr 29 im. Jana Twardowskiego, katolickie gimnazjum im. Jana Pawła II, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego czy Szkoła Europejska Gimnazjum im. Ks. Bosko, Gimnazjum nr 43 im. Karla Dedeciusa. Wiele z nich szczyci się nie tylko dobrymi wynikami w nauce, lecz także dobrą opinią wśród uczniów, którzy argumentują ją wysokim poziomem nauczania, dobrymi nauczycielami czy przyjazną atmosferą. Obecnie wiele gimnazjów funkcjonuje w jednym budynku ze szkołą podstawową bądź liceum. Jeśli jednak gimnazjum stanowi osobny budynek – najczęściej znajduje się on w pobliżu szkoły podstawowej. To sprawia, że uczniowie wybierają szkołę, która znajduję się najbliżej, i w której prawdopodobnie znajdzie się większość byłej klasy.

Czy to dobrze? Uczniowie powinni wziąć pod uwagę poziom nauczania w danej szkole, lecz niewątpliwie poczucie komfortu i towarzystwo przyjaciół może znacząco ułatwić dziecku zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Łódź jest niewątpliwie bardzo dogodnym miejscem na edukację. Funkcjonuje tu również wiele świetnych szkół średnich i uczelni wyższych. Postawienie na edukację w tym mieście to bardzo dobry pomysł. Wielu uczniów gimnazjów zdaje kolejno do szkoły średniej np. liceum, a następnie trafia do jednych z najlepszych polskich uczelni czyli Akademii Filmowej czy Akademii Sztuk pięknych. Bycie absolwentem tak wspaniałych szkół to niewątpliwie ogromne osiągnięcie. Warto więc od najmłodszych lat precyzować swoje pasje i rozwijać je, dokonując również odpowiednich wyborów szkoły.